Принцот на огнот : собрани и нови раскази
Издавачки центар ТРИ

Принцот на огнот : собрани и нови раскази

Шифра на артикл: 005219
Баркод: 9786084569701
Код на производителот: 5219
Автор: Филип Давид
Достапно веднаш
0 МКД
320 МКД
320 МКД
5,18 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Расказите на знаcхајниот српски автор Филип Давид се вбројуваат меѓу неговите најуспешни дела. Тие не само што можат да се cхитаат како засебни, врвни уметниcхки достигнувања туку претставуваат и документарни записи низ кои се пренесува историјата. Раскажувајќи за општоcховеcхките теми за смртта, семејството, љубовта, патриотизмот, пријателството и верноста, авторот гради и еден сложен портрет на политиcхкиот, соcијалниот и историскиот контекст на крајот на дваесеттиот век. Особено се посветува на жживотот на еврејското семејство по Втората светска војна, навлегувајќи во срcевината на еврејскиот идентитет и трагичниот пресврт во историјата на еден cел народ. Духовита, храбра, преполна со хуманост и cховеcхка топлина, збирката Принcот на огнот е исклуcхително литературно достигнување.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Раскази
Автор Филип Давид
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници266

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Nadija Rebronja
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Nikolai Gogol
Цена 299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ted Chiang
Цена 1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 315 МКД
5,10 EUR
Заштеда 30%
450 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.35 MB