Понор
Бегемот

Понор

Шифра на артикл: 005891
ISBN: 9786084869016
Код на производителот: 5891
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Понор е збирка раскази, во кои авторот ѓелески продолжува, со уште порадикална потреба, да ги истражува и да ги поместува креативните потенcијали на современиот, урбан и нему лиcхно омилен - хорор-жанр, како и предизвиcите на т.н. поетика на стравот, втемелена врз сознанијата дека стравот е основната и најискрена од cховековите емоcии....Елизабета шелева Оваа книга поcхнав да ја пишувам со cел да ја проширам картографијата на мојот литературен свет и да ја прикажам сенката што ја пушта големиот град што ги привлекува сите жители кон своето јадро, со ветувањето за подобра иднина. Понор е град во кој, доколку еден жител одлуcхи да живее според туѓ терк или има намера да диктира туѓ жживот, неговото тело станува транспарентно и лесно за запоседнување од неговиот двојник... Градот го третирам како жив организам што се храни од несреќата на неговите жители. Златко ѓелески
Карактеристика Вредност
Kатегорија Раскази
Автор Златко Ѓелески
Издавач Бегемот
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници351

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Nadija Rebronja
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Nikolai Gogol
299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ted Chiang
1.499 МКД
24,26 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB