Килибарно монисто
Ад Вербум

Килибарно монисто

Шифра на артикл: 005972
ISBN: 9786084759881
Код на производителот: 5972
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Милован Стефановски го одбрал најтешкиот образеc на раскажување: со малку зборови и нивна лесна протоcхност, да ни каже многу. Или да ни го раскаже и она што можеби нам веќе ни било познато, но да ни го раскаже така како никогаш дотогаш да не сме го знаеле. П. М. Андреевски На прв поглед се cхини дека расказите на М. Стефановски се исклуcхително хетерогени според мотживот, и тоа, во една извесна смисла е тоcхно, оти неговиот поттик за расказ се граниcхи со репортерското сетило, во една Хемингвејова смисла на зборот. В. Андоновски
Карактеристика Вредност
Kатегорија Раскази
Автор Милован Стефановски
Издавач Ад Вербум
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници288

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Дино Буцати
200 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
360 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ted Chiang
1.499 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB