Неизгубливи нешта - повести и раскази
Култура

Неизгубливи нешта - повести и раскази

Шифра на артикл: 006190
Баркод: 9789989329838
Код на производителот: 6190
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
– Како да било, те најдов. Дрва берев, по отадешната страна на ридот… Кога припукавте и вие, и тие одоздола по вас. Мислев, пепел ќе ја направат cелата планина. Потоа, кога престанаа и одминаа по патот, си ја завршив работата со дрвата, го натоварив коњот и заслегував. Те видов… Прво те cхув како јаcхеше во сонот… – Ами дрвата? Ти останаа горе?… – Молcхи, многу зборуваш, синко. Не ти е арно, и затоа подобро да молcхиш. Да стигнеме еднаш дома. од расказот „ОД ПАТОТ ЗА НИКАДИЈА“
Карактеристика Вредност
Kатегорија Раскази
Автор Никола Кочовски
Издавач Култура
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници449

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Nadija Rebronja
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Nikolai Gogol
Цена 299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ted Chiang
Цена 1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 315 МКД
5,10 EUR
Заштеда 30%
450 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.33 MB