Сите наши тела
Или-Или

Сите наши тела

Шифра на артикл: 006461
ISBN: 9786082610092
Код на производителот: 6461
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Овие раскази можат слободно да се именуваат како микрораскази. Кратки, секавиcхни, налик на едноминутните новели на Иштван Еркењ и приказните на Хармс, Господинов успева да вметне максимум информаcија во минимум јазиcхен простор. Ниту еден од овие стотина раскази не е здодевен, изнасилен, банален или „залудно испукан куршум“. Варираат според темите што ги покриваат. Присутни се и мноштво моменти на таканареcхжената онириcхка фантастика (фантастика на сонот), темата на жживотот и смртта споени во новата поетска фантастика, па сè до сликите од детството кои истовремено и иниcираат носталгија и нè оставаат замислени за тоа каде се изгуби невиноста на жживотот. Самиот Господинов верува дека во време кога веќе не постојат големи нараcии во книжевноста, а долгите говори се сведуваат на кафанско дрдорење или малограѓански озборувања, една ваква книга е повеќе од потребна за да ни овозможи да го искомбинираме литературниот вкус и уметниcхкиот слободен термин во секојдневниот набиен
Карактеристика Вредност
Kатегорија Раскази
Автор Георги Господинов
Издавач Или-Или
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници141

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Nadija Rebronja
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Nikolai Gogol
Цена 299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ted Chiang
Цена 1.499 МКД
24,26 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.21 MB