Мојата продавница за кучиња
Восток

Мојата продавница за кучиња

Шифра на артикл: 009827
ISBN: 9786084885115
Код на производителот: 9827
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Јарослав Хашек (1883- 1923, :ешка) е еден од најчитаните и најславните чешки прозаисти. Се смета за мајстор на хуморот во светски рамки. Хашек, користејќи традиcионални теми од животот на обичниот човек, ги исмева малограЌанштината и човековите слабости на автентичен начин. Своите хуморески често ги насочува кон политичарите, бирократијата, бесмисленоста, стереотипите, суровоста и лудоста на милитаризмот. Автор е на стотиcи раскази, хуморески, политички сатири, анегдоти и есеи, како и на романот Доивувањата на добриот војник швејк, кој му носи светска слава. Неговата проза е провокативна, разиграна и субверзивна.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Раскази
Автор Јарослав Хашек
Издавач Восток
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2017
Број на страници152
Димензија12 x 19 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Nadija Rebronja
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Nikolai Gogol
Цена 299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ted Chiang
Цена 1.499 МКД
24,26 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.21 MB