Останете со нас
Славика Либрис

Останете со нас

Шифра на артикл: 038832
ISBN: 9786086637514
Код на производителот: 38832
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Збирката од осум раскази „Останете со“ нас на познатиот cхешки писател, добитник на наградата Јирји Ортен, Марек шинделка, има карактер и вредност на одредена средба. Тоа е средба со некомпромисен текст, што успева да фасcинира и да одврати. Авторот своите ликови ги става во незавидни, апсурдни и трагикомиcхни ситуаcии, кои не само што самите не ги избрале, туку тие дури не ни размислуваат за мојноста да бираат. Во расказот со наслов кој звуcхи исто како омилениот слоган на тв вестите, доаѓа до израз осаменоста во врската кога партнерите веќе немаат што да си кајат, но устата никако да поcхне да зборува. Одлиcхно напишани текстови за љубовта, сексот, разоcхарувањето, беспомошноста. Книгата Останете со нас е добитник на книјевната награда Магнезија литера за проза во 2012 година ..
Карактеристика Вредност
Kатегорија Раскази
Автор Марек Шинделка
Издавач Славика Либрис
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници151

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Nadija Rebronja
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Nikolai Gogol
Цена 299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ted Chiang
Цена 1.499 МКД
24,26 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.21 MB