Летечките чинии слетаа во Делчево
Восток

Летечките чинии слетаа во Делчево

Шифра на артикл: 042753
ISBN: 9786084885436
Код на производителот: 42753
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Летечките чинии слетаа во Делчево е збирка научнофантастични приказни од Балканот, во која се застапени автори од Словенија, Хрватска, Србија, Македонија и Албанија. Еден од водечките пионери на југословенската научнофантастична сцена, Зоран Живковиќ, еднаш одамна го запраша светот зошто летечките чинии никогаш не слетуваат во Лајковац, туку секогаш се стационираат во Њујорк, Токио или во Лондон. Живковиќ алудираше на локалните книжевни сцени и на тоа колку треба да се трудиме да ги познаваме, негуваме и да ги промовираме. Неколку децении подоцна, со оваа збирка научнофантастични приказни од Балканот сакаме да му оддадеме почит на Живковиќ и да му одговориме дека летечките чинии сепак слетуваат и во Лајковац, но и во Круја, Велико Трново и Загреб.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Раскази
Автор Маријана Јанческа
Издавач Восток
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници113
Димензија13 x 20 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Дино Буцати
200 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
360 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ted Chiang
1.499 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB