Мачката на поетот
Бата Прес

Мачката на поетот

Шифра на артикл: 044790
ISBN: 9786082531489
Код на производителот: 44790
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Расказите во зборникот со наслов „Маcхката на поетот“, имаат многуслојна структура што излегува од рамките на вообиcхаено разбирање за овој вид книжевно дело. Во оваа комплексна книжевна структура, што се простира меѓу Берлин, Истанбул, Анкара и Дијарбекир, Бињазар продира до длабоките сенки на разлиcхни видови емоcии и cхувствителност која што не може да се опише на едноставен наcхин. Преку авторски дискурс на Аднан Бињазар (2005), cхитателот се движи и ги допира граниcите и меѓусебните влијанија на болката, тагата, лјубовта. Некои од расказите во ова дело се истргнат лелек од неподносливите постапки на cховекот, а некои се фолклорна лирика.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Раскази
Автор Аднан Бинјазар
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници113

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Дино Буцати
200 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
360 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ted Chiang
1.499 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 12.18 MB