Антропологија и сто други раскази
Антолог

Антропологија и сто други раскази

Шифра на артикл: 060146
ISBN: 9786082436647
Автор: Ден Роудс
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Распонот на формите во кои е прикажана таа е многу широк. Сепак, Роудс најчесто се интересира за крајните точки меѓу кои може да осцилираат емоциите на човекот: параноидни фантазии што стануваат реалност, мазохистичка вљубеност во другиот, сурова нетрпеливост кон партнерот, невообичаено голема посветеност што преминува во понижување, претерана наивност и доверба… Ваквата мрачна визија за меѓусебните односи станува интересна за читање поради способноста на авторот преку корозивната смисла за хумор да ја релативизира секоја од раскажаните ситуации. Збирката содржи 101 расказ, секој составен од 101 збор. Формалното правило секој расказ да има 101 збор (ова правило е задржано и во преводот на македонски јазик) на книгата ѝ обезбедува хомогеност на стилски многу прецизно изведено дело.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Раскази
Автор Ден Роудс
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници109

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Дино Буцати
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ted Chiang
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Борис Пахор
390 МКД
6,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB