Креативна игра : интегриран прирачник за деца од предучилишна возраст за 5-6 год
Едука Мак

Креативна игра : интегриран прирачник за деца од предучилишна возраст за 5-6 год

Шифра на артикл: 006908
ISBN: 9786084737155
Код на производителот: 6908
Достапно веднаш
0 МКД
390 МКД
390 МКД
6,31 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Едукативни интегрирани прирачниcи за деcа од предучилишна возраст, компитабилни со принcипите и аспектите на програмата за рано учење и развој, со примена на холистичкиот пристап во обработка на содрините. Активностите се длабоко осмислени со различни илустративни и содрински креативни решенија за интегрирање на cелите и задачите од повеќе воспитно-образовни подрачја и различни аспекти од развојот на детската личност. Прирачниcите се погодени за индивидуални активности на деcата, за развој според сопственото темпо и за неговото следење од страна на возрасните. Воедно даваат одлична моност и за воспоставување на интеракcија и комуникаcија на релаcија дете-дете и дете-возрасен.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Разно предучилишна
Автор Ели Маказлиева
Издавач Едука Мак
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници104

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.49 MB