Разбуди го родителот во себе
Арс Ламина

Разбуди го родителот во себе

Шифра на артикл: 045525
ISBN: 9786082672687
Код на производителот: 45525
Достапно веднаш
0 МКД
600 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 200 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Книгата изобилува со применливи техники и активности што им овозможуваат на родителите непосредна позитивна интеракција и комуникација со децата и нивно мотивирање за позитивни промени“, д-р Олга Мурџева-Шкариќ, доктор на психолошки науки. „Често на моите клиенти им велам дека треба да ја развиваат и да ја користат мудроста на родителството. Токму тоа Соња го нуди во својата книга, ги споделува нејзините и научните мудрости на родителството и мајчинството“, проф. д-р Сашо Кочанковски, доктор на психолошки науки и гешталт-терапевт. „Методички практикум со кој авторката се впушта во најенигматичната и најблагородната мисија: ВОСПИТУВАЊЕ НА ДЕЦАТА. Книга што има футуролошки димензии не само од научен аспект, како практичен труд, туку и од комерцијален аспект, наменета за најширокиот пазар: родители, детски градинки, основни училишта, библиотеки итн.“, проф. д-р Владимир Михајловски, дипл. психолог, дипл. педагог. „Силно емотивно, практично потврдено, применливо, разб
Карактеристика Вредност
Kатегорија Родителство
Автор Соња Китановска Кимовска
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници192

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ben Brooks
699 МКД
11,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.14 MB