Проблематичното дете
Ѓурѓа

Проблематичното дете

Шифра на артикл: 094196
Баркод: 9786082014135
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Кога ќе погледнеме едно дете, знаеме дека во него не постои ништо лошо. Тоа во себе носи животна сила. Неговата волја, односно неговата несвесна потреба, е да живее. Неговата животна сила го поттикнува да јаде, да си го истражува телото, да си ги задоволува желбите. Но, секој родител го учи своето дете како да живее. Наскоро детето се соочува со цел еден систем на забрани. Ова е лошо, она е валкано, тоа е себично. Така, детето се судира со гласот на подучувањето и верува дека моралното подучување е тоа кое детето го прави лошо. Затоа, потребно е да се разберат желбите на детето, да се дознае зошто детето изразува љубов, омраза или љубомора, зошто станува мрзеливо и најважно од сѐ, како ние можеме да ја примениме психологијата за да му помогнеме. Книга која ќе ви помогне вистински да го запознаете своето дете и да изградите квалитетна врска со него.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Родителство
Автор Александер Сатерленд Нил
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници216
Димензија20cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 890 МКД
14,40 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Бери Дејв
Цена 399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ben Brooks
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Јеспер Јул
Цена 350 МКД
5,66 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.26 MB