Стефано
Стефано
Стефано
Стефано
Арс Ламина

Стефано

Шифра на артикл: 000067
ISBN: 9786082476070
Код на производителот: 67
Достапно веднаш
0 МКД
150 МКД
150 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Награда Ханс Кристијан Андерсен за 2012 година Стефано на Марија Тереза Андруето е приказна за внатрешното и надворешното патување што го искусува еден тинејxер, кој на почетокот на 20 век, во периодот меѓу двете големи војни, тргнува на пат од Џенова кон Буенос Аирес во обид да го најде своето богатство. Гладот и болката, разделбата на пристаништето со пријателите кои исто така го напуштаат градот, патувањето со брод, бродоломот, пристигнувањето на пристаништето во Буенос Аирес, патувањето со воз до Пампа, зачленувањето во еден циркус... се пресвртници во ова патување во коешто младиот човек е воведен во светот на сексот, ја открива љубовта, наоѓа работа и почнува да го гради својот идентитет во новата земја.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи и раскази за млади
Автор Марија Тереса Андруето
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници80

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Lois Lowry
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.4 MB