Басни и бајки

Басни и бајки

Шифра на артикл: 094242
ISBN: 9786082014821
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Светот на овие хрватски бајки е необичен и прекрасен, а магичните фантазии на Мажураниќ се незаборавни. Тие го воодушевуваат читателот и се наменети за деца (и возрасни) кои сакаат да се нурнат во безвременски приказни и да ја откријат својата љубов кон надреалното, животните ситуации и љубовта кон читањето. На децата да им го олеснат разбирањето на светот на возрасните, а на возрасните да не заборават да бидат деца и што е највредното во животот. Чуда и изненадувања има многу, а приказните се исклучително разновидни и шарени. Покрај тоа, тие нудат проучување на културата, традициите и разбирањето на другите луѓе и моделираат позитивни квалитети. Книга за сите кои сакаат да го гледаат светот со свои очи, да го замислуваат со својот ум, за сите кои веруваат во чудесното и сакаат да влезат во нови фантастични светови.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Ивана Брлиќ-Мажураниќ
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници122
Димензија12x20cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB