Куфери од песок
Арс Ламина

Куфери од песок

Шифра на артикл: 002746
ISBN: 9786082476827
Код на производителот: 2746
Автор: Ана Ланфгус
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Продолжение на Сол и сулфур, Куфери ог песок ја добива Гонкуровата награда во 1962 година и се смета за едно од ретките книжевни дела што успеало грозоморните искуства од Холокаустот да ги вообличи во уметничка форма. Приказната ја следи Марија, млада Полјачка, која неколку години по војната лута низ Париз. Нејзиното семејство е ликвидирано во текот на германската окупација на Полска. Во светот, оттогаш, мирот е вратен, но Марија во него живее како странец во место населено со сенки, место каде што мртвите имаат исто толку право на жживот колку и живите – ако не и повеќе. човечките преокупации и вредности за Марија станале неразбирливи. Сè вреди и ништо не вреди. Еден стар господин, Мишел Карон, кој го запознава случајно, се приврзува за неа и таа решава да тргне со него на југот на Франција. Но, таму нејзиниот придружник и става до знаење дека нежноста и пријателството за него нема да бидат доволни.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Ана Ланфгус
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2016
Број на страници216

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.24 MB