Прости ми
Антолог

Прости ми

Шифра на артикл: 006974
ISBN: 9786082433271
Код на производителот: 6974
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Спонтана љубовна приказна на двајcа млади. Приказна за љубовта, но и за тоа како таа згаснува. Парот започнува врска, воопшто не познавајќи се еден со друг. Но она што се случува со текот на времето е премин во мачно секојдневје исполнето со опсесија, сомнеи, болка, кое ги руши граниcите помеЌу вистината и лагата, сонот и реалноста. Приказната открива страст, но и репресија и лаги како механизам на промислена самоодбрана. Надета, соништата за свадба и големото патување на море, копнеот за единство и вечност се задушуваат во сите прикриени вистини, опасни тајни и сомнеи. Реализам што се граничи со апсурдот на сонот и со cрниот хумор. Ида Хегази Хојер нуди ретроспектива на љубовта што е силна и мрачна, радосна и тана, великодушна и себична, откривајќи ги грубите и ранливи страни на човекот, механизмите на интеракcија, како и моноста за помирување. И, кога сè е неповратно, остануваат ивиот спомен во крвта, монолог од дното на душата и едно тивко: прости ми…
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романси
Автор Ида Хегази Хојер
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници208

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Редклиф
300 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Карен Шалер
500 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Бет Моран
520 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Фиона Валпи
490 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Илиески Жан
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Болава Ана
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Rebecca Serle
1.199 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.36 MB