Добри девојки
Прозарт Медиа

Добри девојки

Шифра на артикл: 010505
ISBN: 9786082560489
Код на производителот: 10505
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Добри девојки е феминистиcхка приказна за созревањето на две многу разлиcхни млади жени, Али и Октавија, кои се обидуваат да дознаат кои сакаат да бидат. Али е позната како следбениcхка на правила, додека Октавија сака да ги сруши сите правила коишто може – само затоа што може. Запознавајќи се, двете девојки си влијаат меѓусебно и се менуваат. На крајот на краиштата, секоја девојка мора да реши дали да го прифати жживотот што го живее, или да се побуни против сегашната реалност. ДОБРИ ДЕВОЈКИ е прва книга во планираната серија духовити, смели и феминистиcхки романи за млади, коишто ќе ги следат Али и Октавија за време на нивните денови на коледј.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романси
Автор Сара Сахарин
Издавач Прозарт Медиа
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници227

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Редклиф
300 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Julia Quinn
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Карен Шалер
500 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Бет Моран
520 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Фиона Валпи
490 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Илиески Жан
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Болава Ана
400 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB