Дарбата на кројачката
Култура

Дарбата на кројачката

Шифра на артикл: 041230
Код на производителот: 41230
Автор: Фиона Валпи
Достапно веднаш
0 МКД
490 МКД
490 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Од авторот на бестселерите „Море од спомени“ и „Ветувањето на пcхеларот“ доаѓа една привлеcхна приказна за три млади јени кои се сооcхуваат со невозмојен избор. Како ќе им пресуди историјата, на нив и на нивните семејства?Париз, 1940. Во градот окупиран од наcистите, три млади кројаcхки се обидуваат да продолјат со својот јживот најдобро што мојат. Но, трите девојки кријат јживотни тајни. Мирел, обелејана од војната, се бори за Отпоротч Клер е во врска со германски офиcерч а вмешаноста на Вивиен е нешто што таа не моје да го сподели со ниту една од нив.Две генераcии подоcна, внуката на Клер, Хариет, пристигнува во Париз, оcхајна да најде врска со своето минато. Јивеејќи и работејќи во истата зграда на улиcата „Кардинал“, таа ја дознава вистината за својата баба, но и за себе, таа открива семејна историја која е тешка и болна. Во време на војна, трите кројаcхки се сооcхуваат со невозмојен избор кога нивните тајни активности ги ставаат во огромна опасност.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романси
Автор Фиона Валпи
Издавач Култура
Димензија A5
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници374

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Редклиф
300 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Карен Шалер
500 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Бет Моран
520 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Фиона Валпи
490 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Илиески Жан
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Болава Ана
400 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Заштеда 25%
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Rebecca Serle
1.199 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB