Бронзениот коњаник - Златната порта
Сакам Книги

Бронзениот коњаник - Златната порта

Шифра на артикл: 045436
ISBN: 9786082601212
Код на производителот: 45436
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Руската зима го стега Ленинград со своите студени канxи, а германската опсада не попушта ни за миг. Татјана Метанова веЌе носи воени трагедии на своите млади плеЌи, но љјубовта кон Александар, несудениот сопруг на нејзината сестра Даша, и дава сила да се бори за иднината. Од една страна притиснати со мокЌната воена машинерија на Хитлер, од другата обешрабрени од суровиот советски систем кој го претвора дури и обиcхното секојдневие во борба за опстанок, Татјана и Александар се наоаат на крстопат во историјата, пресвртен момент кој Ќе го ознаcхи крајот на еден свет. Новата доба можеби носи ветување за поубав жживот, но патот до него е тежок, а непрегледното море од опасности на секој cхекор е доволно моЌјно и бурно за да ги потопи надежите на младите љубовниcи.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романси
Автор Паулина Сајмонс
Издавач Сакам Книги
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници463

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Кејт Мичел
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ина Мур
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Isabel Allende
1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џулија Квин
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Хана Грејс
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lucy Foley
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Редклиф
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB