Математика 6 : збирка задачи со тестови : според националната програма по математика
Арс Ламина

Математика 6 : збирка задачи со тестови : според националната програма по математика

Шифра на артикл: 001823
ISBN: 9786082593098
Код на производителот: 1823
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
4,69 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа книга претставува збирка на задачи и тестови по математика според програмата на Меѓународниот центар за испити на Кембридј, која е адаптирана и одобрена од страна на Бирото за развој на образованието на Р. Македонија. Содржините во збирката се распределени во согласност со редоследот на наставните цели во програмата и упатството дадени од страна на Бирото за развој на образованието и во целост ја поткрепуваат програмата, давајќи им на децата можност да применуваат стратешко размислување и да се развиваат како самоуверени, иновативни и посветени ученици. Збирката претставува важна компонента во дидактичкиот комплет по математика, во кој се содржани учебникот, работната тетратка, прирачникот за наставници и други ресурсни материјали, а во насока на продлабочување и проширување на знаењата и вештините по математика за ова одделение.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Шесто одделение
Автор Весна Бојаџиева, Елена Апостолоска
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници180

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.54 MB