Забава со букви (пиши-бриши)
Тримакс

Забава со букви (пиши-бриши)

Шифра на артикл: 007528
Баркод: 9786082042541
Код на производителот: 7528
Достапно веднаш
0 МКД
220 МКД
220 МКД
3,56 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во оваа работенка се дадени разновидни забавни вежби и задачи преку кои децата ќе се запознаат со буквите на лесен и интересен начин. Подготвени се прилози преку кои тие ќе ја научат азбуката и ќе научат да ги препознаваат и пишуваат буквите. Прилозите со пишување на букви се предвидени за деца од 6 до 7 години, додека за помалите деца од 4 до 5 години се предвидени прилози за препознавање букви. На задната корица, со системот пиши- бриши, децата можат безброј пати да пишуваат и цртаат. Може да се греши, да се брише и повторно да се црта и пишува.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Пиши-Бриши книги
Автор Елизабета Анѓелова Шурбевски
Издавач Тримакс
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2018
Број на страници48
Димензија29cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB