Духот на капинката и жолтоклунчето
Бата Прес

Духот на капинката и жолтоклунчето

Шифра на артикл: 001156
ISBN: 9786082530338
Код на производителот: 1156
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Една птичка со жолт клун ќе остане сама во шумата за време на зимата. Таа не успеала да се пресели на југ заедно со другите птици. Старото дрво каде што седи жолтоклунчето сѐ уште ги држи лисјата бидејќи мора да ја чува птицата. Стариот Дух на капинката излегол на прошетка и слушнал како некоја птичка пее. ќе успеат ли старото дрво и Стариот Дух на капинката да му помогнат на жолтоклунчето да ја преброди зимата? Оваа книга им помага на децата да развијат: • Пријателство • Соработка • Помагање • Споделување • Фантазија И да ги разберат: • Светот на жживотните • Разликите
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Феридун Орал
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници36

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Joseph Coelho
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB