Заспивалки : книга со музичко ЦД
Едука Мак

Заспивалки : книга со музичко ЦД

Шифра на артикл: 003923
ISBN: 9786084737247
Код на производителот: 3923
Достапно веднаш
0 МКД
285 МКД
285 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Книга - сликовница со музичко ЦД која содри 10 авторски приспивни приказни и 10 приспивни песни. Тема на приказните е секојдневното опкруување на едно дете, со акцент на моќта и големината на љубовта, додека кај песничките преовладува текст со зборови што наведуваат на спиење, што е соодветно на возраста на децата. Освен приказните и текстовите на песничките, книгата содри нотни записи, како и соодветни илустрации.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Тања Бајрактарова-Веда
Издавач Едука Мак
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници22

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Joseph Coelho
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.43 MB