Куклен театар
Светулка Нова

Куклен театар

Шифра на артикл: 009527
ISBN: 9786086636326
Код на производителот: 9527
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Сите прослави кои ги приредуваме за нашите блиски и другарчиња се секогаш поубави кога имаме друштво, кога имаме со кого да играме, прославуваме и се радуваме. Ваква поука моеме да извлечеме од приказната за Куклениот театар на Марко, со кој малиот роденденски славеник сака сам да си игра. Но, малите рачиња и десетте прстиња не моат да ги додрат сите пет кукли – животни, па не мое да го изведе посакуваниот куклен театар… Оваа инспиративна и сугестивна приказна, е показател дека за добра игра, преточена во театар, потребни се повеќемина, нешто што и нам, на повозрасните ни недостига, пред сѐ поради нашата тврдоглавост, па дури и старечки инает. Поради тоа, треба да ја прочитаме оваа сликовниcа книга и да ги прифатиме поуките што ни ги нуди Неше Рамовиќ.“
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Неше Рамовиќ, Иванка Ниба
Издавач Светулка Нова
Јазик Македонски
Повез Тврд повез
Број на страници20

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Сања Арсова
400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.1 MB