Шапката
Темплум

Шапката

Шифра на артикл: 048222
Код на производителот: 48222
Достапно веднаш
0 МКД
220 МКД
220 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Шапката“, сликовницата на францускиот уметник и писател Томи Унгерер, првично се појавила во 1970 година. Тоа е приказна за сиромашниот воен ветеран Бенито Бадољо кој ненадејно станува богат откако случајно ќе добие волшебна шапка. Книгава содржи низа живописни и духовити слики и случки и претставува вистински класик во книжевноста за деца.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Томи Унгерер
Издавач Темплум
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници50

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Joseph Coelho
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB