Ланзароте
Издавачки центар ТРИ

Ланзароте

Шифра на артикл: 001185
ISBN: 9786082304410
Код на производителот: 1185
Достапно веднаш
0 МКД
280 МКД
280 МКД
4,53 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Краткиот роман Ланзароте на водечкиот современ француски писател Мишел Уелбек е исклучително моќно дело напишано во познатиот остар и шокантен стил на авторот. Познавачите на неговото дело ќе забележат дека оваа новела е основата за популарниот роман Можноста на еден остров но таа секако може да се чита како автономно дело и како успешен литерарен експеримент на контроверзниот Уелбек. Ланзароте е колоритен, динамичен и шокантен краток роман кој прави пародија на жанрот авантуристички роман и се обидува да ја долови бесмислата на нашето апокалиптично време. Дејството се случува на шпанскиот остров Ланзароте, позната туристичка локација каде што главните ликови се впуштаат во низа авантури, за да се соочат конечно со една чудна религиска секта која верува во крајот на светот. Без оглед на тоа дали ќе го наречеме сатира или своевиден опозит на „новата морална авангарда“.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Мишел Уелбек
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници123

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB