Алхемичарот
Издавачки центар ТРИ

Алхемичарот

Шифра на артикл: 002500
ISBN: 9786082304502
Код на производителот: 2500
Автор: Пауло Коељо
Достапно веднаш
0 МКД
320 МКД
320 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Алхемичарот е повест за едно долго и макотрпно трагање по сопствжената среќа. Младиот андалудиски овчар Санитијаго тргнува во потрага по закопаното благо во египетските пирамиди. Воден од еден алхемичар низ пустината, тој ќе научи да го слуша своето срце, да ги чита знаците на судбината и, што е најважно, да го следи до крај својот сон. Посветена на детето што секој човек го носи во себе, Алхемичарот е чудесна филозофска приказна што не учи дека жживотот е една голема книга во која секој би можел да ги дешифрира знаците, доколку го „чита“ своето срце. Алхемичарот е своевидна филозофска сказна што критичарите ја споредуваат со Малиот принц на Сент Егзипери, затоа што преголемиот жживотен оптимизам и сонот авторот во ова дело ги толкува не како бегство, туку како начин за осознавање на реалноста. Американското друштво на книжарите во 1994 година го прогласи Алхемичарот за најдобра книга за млади.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Пауло Коељо
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2009
Број на страници178

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB