Високите планини на Португалија
Издавачки центар ТРИ

Високите планини на Португалија

Шифра на артикл: 002502
ISBN: 9786082304816
Код на производителот: 2502
Автор: Јан Мартел
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во 1904 година, во Лисабон, еден млад човек по име Томаш открива дневник стар повеќе од два века. Дневникот го навестува постоењето на еден исклучителен артефакт кој може да ја редефинира историјата. Затоа Томаш тргнува да го бара ова чудно богатство со еден од првите автомобили произведени во Европа... По триесет и пет години, еден патолог од Португалија, опседнат со романите на Агата Кристи, се наоѓа во центарот на една мистерија и на чудесен начин се соочува со последиците од потрагата на Томаш... По педесет години, еден пензиониран сенатор од Канада, тагувајќи поради загубата на својата сопруга, оди во селото на своите предци во северна Португалија, заедно со својот необичен придружник – едно шимпанзо. И тогаш потрагата која трае еден век и која е преполна со неочекувани пресврти – ќе дојде до својот крај.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Јан Мартел
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници281

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.26 MB