И ова ќе помине
Издавачки центар ТРИ

И ова ќе помине

Шифра на артикл: 002571
ISBN: 9786082303673
Код на производителот: 2571
Достапно веднаш
0 МКД
280 МКД
280 МКД
4,53 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Многу одамна и многу далеку, можеби во Кина, си бил еден моќен, паметен и милостив цар, кој еден ден ги собрал сите мудреци во своето царство и им рекол: „Сакам да смислите кратка реченица која може да се употреби во сите можни околности“. Мудреците се повлекле и со месеци размислувале. На крајот се вратиле и му рекле на царот: „Ја смисливме речницата и таа гласи – ’И ова ќе помине‘.“ Па додале: „Болката и тагата поминуваат, исто како и радоста и среќата.“ Сега знам дека тоа не е вистина. По смртта на мајка си, Бланка потонува во тага и во постојани разговори со неа во мислите. За да собере сила да го продолжи жживотот, решава да го помине летото во куќата од своето детство, заедно со синовите, двајцата бивши мажи, пријателите и кучето.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Милена Бускец
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници137

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB