1Q84, книга 2
Издавачки центар ТРИ

1Q84, книга 2

Шифра на артикл: 002601
ISBN: 9786082300610
Код на производителот: 2601
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ако во светот нема љубов сè е илузија и имитација Во вториот том Аомаме и Тенго со невообичаено испреплетените околности ги потврдуваат своите сомневања дека се наоѓаат во друго време - во годината 1Q84 - од кое не можат да се вратат назад во 1984 година и во своето реално време. Нивната љубов иако создадена само со еден стисок на рака во детството е единственото вистинско и реално во романот. Таа е двигател на сите збиднувања и јакне наспроти нивната раздвоеност а тие сè повеќе и повеќе се приближуваат еден кон друг. Во ова продолжение, Мураками продлабочено се занимава со философски теми, со односот помеѓу доброто и злото, вината и казната и, пред сè, со смислата на животот, стравот од смртта, жртвувањето, но и со семејните врски и, неизбежно, со љубовта.Познат во Јапонија (заради тоа честопати критикуван) како писател што внесува премногу западна традиција во своите романи, Мураками оваа приказна за универзалните теми заеднички за целиот свет, ја бојосува повеќе од кога и да е
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Харуки Мураками
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници380

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB