Добра земја
Издавачки центар ТРИ

Добра земја

Шифра на артикл: 002821
Баркод: 9786082304755
Код на производителот: 2821
Автор: Перл Бак
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дејството на Добра земја најуспешниот роман на Перл Бак се случува во рурална во најголем дел предреволуцио- нерна Кина и сите нејзини ликови се Кинези. Дотогаш британските и американските читатели гледале на Кинезите како на комични ликови или застрашувачки суштества од опиумските дувлач од нив никогаш не било побарано да се заинтересираат за неволите и страдањата на кинеските селани. И навистина еден британски издавач одбил да ја издаде книгата со образложение дека од читателите од англиското говорно подрачје не може да се очекува да читаат книги за Кина. Набрзо по објавувањето, романот бил преведен на над 30 јазици, вклучувајќи седум дијалекти на кинескиот, а се појавиле и толку многу пиратски изданија што вкупниот број продадени примероци никогаш нема да се дознае.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Перл Бак
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2017
Број на страници349

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.31 MB