Дворецот на мувите
Арс Ламина

Дворецот на мувите

Шифра на артикл: 003429
ISBN: 9786082479668
Код на производителот: 3429
Достапно веднаш
0 МКД
230 МКД
230 МКД
3,72 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во новелата „Дворецот на мувите“, Валтер Капахер ни дава увид во жживотот на познатиот писател и поет, Хуго фон Хофманстал. Книгата, над сè се карактеризира со специфична бавност и тишина. Насловот, како и фабулата, кореспондираат со реално и детално писмо на авторот. На пример, Дворецот на мувите е зимска градина во хотелот на Х., каде што него, најчесто во попладнињата, го вознемирува инвазија муви. Физичката неудобност и зузукањето на мувите го попречуваат писателот да работи. Звукот на мувите станува метафора за проблемите во староста. Новелата содржи многубројни алузии на Салцбуршкиот фестивал, чијшто коосновач е Хофманстал, како и на театарската продукција и нејзиното потекло.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Валтер Капахер
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници136

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB