Човековото тело
Издавачки центар ТРИ

Човековото тело

Шифра на артикл: 003762
ISBN: 9786082302461
Код на производителот: 3762
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Кој верува во војската не е во опасност да потфрли ниту се плаши од болката и од смртта зашто болката и смртта се средства со чија помош таа се слуи со тебе. Премалени од ештината, од здодевноста и од стравот од опасностите што ги демнат, а секој ден им изгледаат сè понестварни, група италијански војници во една истурена оперативна база во Авганистан, „песочен бедем излоен на опасности“ далеку од сè што им е блиско и познато, се принудени нагло да созреат и самите да се справат со туЌината и сопствжената несигурност. Ноќе, кога базата тоне во целосен мрак и тишина, единствените звуци што ги слушаат се рамномерното дишење, биењето на срцата, шумот на внатрешните органи – непрестајната работа на нивните тела.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Паоло Џордано
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници319

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB