Лубиево
Арс Ламина

Лубиево

Шифра на артикл: 003934
ISBN: 9786082472515
Код на производителот: 3934
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Патриција и Лукреција се дел од старата полска квир-геј сцена, од времето пред солидарноста и пред сидата, и се носталгични за старите времиња на срам и прикривање… Растени во комунистичка драва, тие ги поминуваат седумдесеттите и осумдесеттите години во поџемјето, наоЌајќи гламур во бедата, покаувајќи ги своите вештини во паркови и јавни тоалети, заведувајќи руски војници, ограбувајќи пијаници и гледајќи како нивните пријатели умираат од сида. Сега, во посткомунистичка Полска, овие две остарени тетки се аутсајдери во новиот свет. Лубиево е хомо-рај, населен од помладата генерација на еманципирани хомосексуалци, слободни и горди на својата сексуална ориентација, па исончани и извајани енергично ги трошат своите „розови евра“. Ова е приказна за судирот меЌу старите и новите геј-луЌе, што се сретнуваат на место каде што се е моно, но некои нешта моеби се изгубени.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Михаил Витковски
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници328

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB