Приказна на една мајка
Сакам Книги

Приказна на една мајка

Шифра на артикл: 004091
ISBN: 9786084741077
Код на производителот: 4091
Достапно веднаш
0 МКД
390 МКД
390 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Првата љубов не се заборава никогаш! Особено не кога ќе дојде вака… Две необични личности кои никако не моат да се вклопат никаде… И една исклучителна љубов… Еленор… Црвена коса, чудна облека. Таа е новата девојка во градот, со хаотичен семеен живот, со диви, смешни локни – таа не би моела да стрчи повеќе дури ни кога намерно би се обидувала. Еленор… Таа прави сите други да изгледаат премногу обично и бледо и секојдневно и… никогаш доволно добри. Парк е момчето кое седи во задниот дел на автобусот. Црни маици, големи слушалки за музика, главата забиена во книга – тој мисли дека успева да биде невидлив. Но не и за Еленор… никогаш за Еленор. Тој знае која песна таа ќе ја засака уште пред да ѝ ја пушти. Тој се смее на нејзините шеги уште пред таа да стаса до смешниот дел.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Аманда Провс
Издавач Сакам Книги
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници289

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB