Бездомници
Мартина

Бездомници

Шифра на артикл: 004143
ISBN: 9786084626619
Код на производителот: 4143
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
И покрај своето сиромашно потекло, Томаш Јудум, благодарение на среќните околности и неговата напорна работа, успева да стане лекар, водејќи се од една единствена премиса – помош на сиромашните. Млад, храбар, борбен, решителен, истраен, етичен, елен за правење добрини, тој се обидува да ја промени реалноста околу него… За време на една прошетка ја среќава Јоана, убава учителка, во која се вљубува, но и таа не останува рамнодушна… дали Томаш ја продолува својата борба против неправедноста и злото со кои е опкруен или, пак, љубовта кон Јоана го одвраќа од идејата да се бори против сите…
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Стефан Жеромски
Издавач Мартина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници330

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB