Ноќта
Арс Ламина

Ноќта

Шифра на артикл: 004772
ISBN: 9786084713098
Код на производителот: 4772
Автор: Ели Визел
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Му се доверив на мојот млад посетител дека ниту една слика на тие мрачни денови не ме допрела толку како вагоните полни со еврејски деца, на елезничката станица во Остерлиц... Јас не сум ги видел со сопствени очи, но ена ми ми ги опишуваше, сè уште исполнета со уасот што го чувствувала. Тогаш ништо не знаевме за методите на истребување на нацистите. А кој би моел да замисли такво нешто! Но, тие јагниња одделени од нивните мајки, тоа веќе беше повеќе од тоа што мислевме дека е возмоно. Тој ден мислам дека првпат ја допрев мистеријата на неправдата, чиешто откритие го означи крајот на една ера и почетокот на друга.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Ели Визел
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2018
Број на страници136

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Hannah Gadsby
1.599 МКД
Sačuvano u omiljne
1.799 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Anthony Daniels
1.499 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.4 MB