Куќни стражари
Арс Ламина

Куќни стражари

Шифра на артикл: 004801
Баркод: 9786082590219
Код на производителот: 4801
Достапно веднаш
0 МКД
330 МКД
330 МКД
5,34 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Сместени во руралните предели на Алабама на почетокот од 19 век, седум генерации на семејството Хауланд се столбови на заедницата што ја создаваат на Југот. Необична традиционална семејна приказна ù се пренесува на ќерката Абигејл, но не целосно. Кога на виделина излегуваат шокирачки факти за нејзиниот дедо Вилијам и за неговата љубовна врска со Маргарет Кармајкл, домаќинка црнкиња, заедницата се вxасува и се собира својот бес да го истури врз Абигејл. Сама во куќата на Хауландови, таа во себе има амбивалентно чувство – од една страна е потресена поради своите кои ја предадоа, а од друга страна е поттикната да го уништи градот што се дигна против неа и против нејзиното семејство.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Ширли Ен Грау
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници320

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.36 MB