Признанијата на Нет Тарнер
Арс Ламина

Признанијата на Нет Тарнер

Шифра на артикл: 004803
Баркод: 9786082590134
Код на производителот: 4803
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Доцна во летото 1831 година, во еден зафрлен дел на југоисточна Вирxинија, се случи единствениот успешен, продолжен бунт во аналите на американското црнечко ропство.. Бунтот го водеше еден необичен црн свештеник по име Нет Тарнер, образован роб кој се чувствуваше определен од Бога да ги уништи сите белци во регионот. ,,Признанијата на Нет Тарнер ја раскажува самиот Нет додека престојува во затвор во студените есенски денови пред да го погубат. Неодоливата приказна го опфаќа целиот жживот на Нет и ја достигнува неизбежната и шокатна кулминација тој крвав августовски ден. Ова не е само раскажувачко ремек-дело туку ја открива и мачната суштина на црнецкото ропство со незаборавен цовецки израз. Преку умот на еден роб, Вилијам Стајрон пресоздаде катастрофален настан и ги драматизира измесаните страдања, фрустрации- но и надези- сто го натерале овој извонреден црнец да се крене од раните магли на американската историја и да ги покоси оние сто го поробиле неговиот народ.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Вилијам Стајрон
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници440

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB