Рана есен
Арс Ламина

Рана есен

Шифра на артикл: 004845
Баркод: 9786082479811
Код на производителот: 4845
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дејството во Рана есен е сместено во фиктивното гратче Дурам, кратко по завршувањето на Првата светска војна. Во фокусот на случувањата се наоѓа семејството Пентланд, кое доаѓа од високата класа, но нивниот свет се менува молскавично. На промжената не е имуна ни заедницата предводена од високата класа: повеќето стари семејства изумираат или се иселуваат, додека на сцена стапуваат ноувеау риче кои постепено го заземаат празното место на заминатите и кои не споделуваат старомодни вредности какви што застапуваат Пентландови. Речовитоста на Бромфилд при опишувањето на ликовите и средината е фасцинантна, а прецизноста во прикажувањето на сложените емоции на ликовите јасно покажува дека многу добро ја познава човечката природа. Рана есен е вошитувачка анализа на борбата на една жена за ослободување од задушлживото влијание на својот сопруг.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Луис Бромфилд
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници296

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB