Колку беше доцна, колку доцна
Издавачки центар ТРИ

Колку беше доцна, колку доцна

Шифра на артикл: 004928
ISBN: 9786082305295
Код на производителот: 4928
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Колку беше доцна колку доцна е фуриозен и бескомпромисен роман во духот на модернистичката традиција и директно инспириран од творештвото на Семјуел Бекет и Џејмс Џојс. Напишан во еден здив, без поделба на поглавја и паузи во нарацијата, Колку беше доцна, колку доцна претставува, всушност, тек на свеста на главниот лик Семи, кој минува низ неколку пеколни денови од својот жживот. Семи има навистина ушасна седмица -се опива и додека е онесвестен го ограбуваат, му земаат се, па дури и чевлите, а потоа го апсат полицајците и го тепаат толку дивјачки што ослепува. И тоа е само почеток на неговите проблеми, зашто слеп и претепан го фрлаат на улица, а неговата девојка одеднаш исчезнува и нема никој да му понуди барем малку помош и утеха... Истовремено депресивен и преполн со црн хумор, романот се заокружува како потресна и трогателна човечка драма, која како вител го вовлекува читателот во своите скриени длабочини.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Џејмс Келман
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници420

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB