Слободна волја
Арс Ламина

Слободна волја

Шифра на артикл: 004974
Баркод: 9786082479545
Код на производителот: 4974
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Харизматичниот роман на Виктор Ремизов, што беше финалист на престижните награди Биг Бук и на рускиот Букер, е приказна за луѓето и за нивната волја за слобода во рускиот далечен исток. Романот на Ремизов нуди уникатно ретрочувство што го повикува назад духот на поџаборавениот социјален расказ и му дава нов жживот. Место каде што природата, селаните, ловокрадците и руските институции луцидно се испреплетуваат во критика на руското модерно општество. Паралели или сличности со кинематографското остварување на Андреј Звјагинцев, Левијатан, се пожелни.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Виктор Ремизов
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници311

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB