Виор од лисје
Арс Ламина

Виор од лисје

Шифра на артикл: 004992
Баркод: 9786082590912
Код на производителот: 4992
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Низ малото гратче Макондо минува вистински виор од луѓе, складишта и најразлични локали за лесна и брза забава, при сто зителите на гратцето се наогаат затекнати среде вистински хаос од губре и смрдеа, што го прави местото каде сто зивеат непрепознатливо. Кога компанијата за банани го напуста градот исто толку брзо како сто и доага, на оние сто остануваат не им останува нисто освен празнина и распагање. Во оваа унистена и бездусна пустелија останат е усте еден, последен, цестит цовек. Тоа е Полковникот, кој е цврсто ресен да исполни едно одамна дадено ветување, без оглед колку и да е тоа неприфатливо од заедницата. Кога презрениот Доктор умира, тој е оној кој на себе ги зема товарот и одговорноста за оргнизирање на неговиот скромен, но достоинствен погреб, што ги споделува со својата ќерка и со својот внук, неговата единствена придруба на закопот, додека преостанатите ители на Макондо со задоволство би го оставиле Докторот да изгние онаму каде што починал, незгриен и заборавен.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Габриел Гарсија Маркес
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2018
Број на страници120

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.33 MB