Физика на тагата
Или-Или

Физика на тагата

Шифра на артикл: 005119
Код на производителот: 5119
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа книга е лудост! Таа е неверојатна и нервозна, сентиментална, одразуваcхка, страшно смешна, потресителна , колку филозофска, толку и поетиcхна, микроскопска и грандиозна. Накратко: cхудесна! Берлинер Зеитунг Не велат ли за Габриел Гарсија Маркес дека со „Сто години самотија“ прв ја стави Латинска Америка на картата на светската литература? Исто како него, така и Господинов не само што завршува со реализмот, туку на дневен ред поставува и еден експериментално-игрив, апсурдно-остроумен, постмодернистиcхко-противреcхен, саморефлексивно-ирониcхен стил на раскажување. Со оваа книга Господинов се издигнува над низините на комерcијалноста и конвнcионалноста на романот, спасувајќи се не само себеси, туку и литературата, а со неа и cелиот свет. Неуе Зüрcхер Зеитунг Физика на тагата“ е литературен забрзуваcх на cхестиcхки, голем акcелератор во кој се мешаат живописни минијатури и списоcи... Сüддеутсcхе Зеитунг
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Георги Господинов
Издавач Или-Или
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници323

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB