Коњ влегува во бар
Магор

Коњ влегува во бар

Шифра на артикл: 005203
ISBN: 9786082235851
Код на производителот: 5203
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Коњ влегува во бар е дело разлиcхно од се друго што има напишано Давид Гросман, но и од се друго што имате проcхитано. Преполн со експлозивен хумор, возбудлив роман што го тераcхитателот да поcхне да се преиспитува себеси. Толку смешен што ќе ве расплаcхе,толку интроспективен што ќе ги потресе вашите најдлабокиемоcии. Овој роман на Гросман е нов книжевен дострел, заcхудуваcхки, дури и нескротлив во својата инвентивност и комплексност, со истатаонаа емотивна зрелост на неговиот претходен опус. Оваа незаобиколна книга е обликувана како своевиден танc помеѓу еден комиcхар и неговата публика, преполнасо урнебесни шеги кои истовремено зборуваат и за исклуcхително сериознитеми.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Давид Гросман
Издавач Магор
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници222

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB