Шумот на времето
Артконект

Шумот на времето

Шифра на артикл: 005940
Баркод: 9786084852018
Код на производителот: 5940
Достапно веднаш
0 МКД
370 МКД
370 МКД
5,99 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Димитри Димитриевич очигледно направил некаква уасна грешка, затоа што власта одеднаш почнува да се интересира за него, а неговото име станува предмет на потсмев и критика во весниcите. Набрзо, околу неговиот дом ќе почнат да се врткаат полиcајcи и шпиони, неговите роднини и блиски пријатели преку ноќ исчезнуваат, а нема да помине долго време пред да следува и првиот разговор со Власта. И сето тоа поради една обична, речиси заборавена опера посветена на леди Макбет… е поминат деcении пред оспоруваниот, навредуван и исмеван Димитри Димитриевич да ги надмине кошмарните судири со власта, да го проголта пониувањето, да се помири со својата генијалност и да стане – шостакович. шумот на времето“ е роман за тиранијата, за уметникот во заробеното општество, за времето во кое молcхењето (и музиката) е единствениот облик на критика, за cжената на слободата и зживотите изгорени од пресилната светлина на Водаcот. Мокно книевно дело кое на шокантен начин го разобличува времето во кое ивееме.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Џулијан Барнс
Издавач Артконект
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници207

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB