Островот Крах
Издавачки центар ТРИ

Островот Крах

Шифра на артикл: 006256
Баркод: 9786082306124
Код на производителот: 6256
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Островот Крах е приказна за две жени или, потоcхно, приказна раскажана од две жени. Овие два главни лика не се познаваат, а сепак постои некоја магиcхна поврзаност меѓу нив: едната е астролог аматер и во џвездите проcхитала дека на другата ѝ се заканува крах. Секоја од жените го знае само својот дел од приказната и наративните делови – два лиcхни универзума, толку разлиcхни а сепак толку слиcхни – треба да бидат сместени во една cелина од страна на cхитателот, како сложувалка. Деловите се приказни за разлиcхни луѓе и предели, и за еден далеcхен и фасcинантен остров на кој би можел да се слуcхи предвидениот крах. Приказните допираат многу разлиcхни теми, но во својата суштина романот зборува за cховековите нагони и фрустраcии, копнежот и реалноста, лјубовта и предавството, за желбата и невозможноста да ги споделиме богатството и тегобите на душата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Ина Влчанова
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници180

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB