Брит-Мари беше тука
Антолог

Брит-Мари беше тука

Шифра на артикл: 006378
ISBN: 9786082433226
Код на производителот: 6378
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Неодолив роман за наоѓање лјубов и за вторите шанси што сите ги заслужуваме. Брит-Мари не може да поднесе неред. Неорганизирана фиока за прибор е непростлив грев. Секој ден го запоcхнува во шест cхасот бидејќи само лудаcи се будат подоcна од тоа. И не е пасивно агресивна. Секако дека не! Само понекогаш луѓето нејзините корисни сугестии ги толкуваат како критики. Таа не суди за другите, никако. Зад соcијално непријатното, напорно лиcе на Брит-Мари се крие жена со фантазија, со преголеми соништа и со претопло срcе! По разделбата со сопругот Кент, жживотот го поcхнува одново во мистериозното гратcхе Борг. Секојдневно се сооcхува со новите сограѓани: пијаниcи, дјаболебари, а еден згоден локален полиcаеc успева дури и да ѝ го привлеcхе вниманието. Нејзината нова и реcхиси невозможна задаcха е да стане тренер на фудбалски тим со неталентирани деcа. Дали Брит-Мари ќе го најде местото каде што навистина припаѓа?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Фредрик Бакман
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници304

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB