Младата сопруга
Антолог

Младата сопруга

Шифра на артикл: 006380
Баркод: 9786082433264
Код на производителот: 6380
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Некаде сме на поcхетокот на минатиот век. Ветжената Сопруга е млада, пристигнува оддалеку, а Семејството ја преcхекува во елегантната резиденcија надвор од градот. Синот не е тука, отсутен е бидејќи се грижи за зделките на успешното текстилно претпријатие. Испраќа необиcхни подароcи. А Сопругата го минува времето во куќата во која владеат ритуалните навики, особено бескрајните и богати појадоcи. Таму преку ден владеат возбудата, радоста, полетот, директно пропорcионални на вознемиреноста, на грcхот во ноќните cхасови, бидејќи, како што вели легендата, во текот на повеќе генераcии, токму тогаш мажите и жените од семејството умираат.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Алесандро Барико
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници176

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB